Drukuj

LEKCJE BIBLIOTECZNE - MINORYTÓW

1)     29.09.2023 – lekcja biblioteczna

Po wakacjach kontynuujemy cykl lekcji bibliotecznych w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Minorytów. 29.09.2023 r., klasa 4 e-5 d SP oraz II B SPDP, uczestniczyła w lekcji bibliotecznej na temat zdrowego odżywiania. Uczniowie mieli okazję do przypomnienia sobie zasad zdrowego odżywiania, znaczenia zbilansowanej diety, zalet spożywania warzyw i owoców w codziennym menu. Uświadomili sobie, jak negatywny wpływ na zdrowie człowieka ma nadmiar cukru, analizowali różne produkty spożywcze pod kątem „zdrowego” jedzenia.

2)     31.10.2023 – lekcja biblioteczna

Kolejny raz – 31.10.2023 r. – klasy 4e – 5d SP oraz II B SPDP spotkały się na lekcji bibliotecznej w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Minorytów. Tematem zajęć były „Książki bez słów”. Uczniowie uruchamiając swoją wyobraźnię, przedstawiali opisywane w książkach sytuacje, zgadywali co może kryć się w… -a wystarczyło tylko podświetlić kartkę książki latarką i tajemnica się wyjaśniała. Świetna zabawa!

3)     17.11.2023 – lekcja biblioteczna

17.11.2023 r. klasy 4e-5d SP oraz II B SPDP wybrały się na lekcję biblioteczną do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Tym razem realizowany był temat – „Moje prawa ważna sprawa – dziecięce prawa, obowiązki i przywileje”. Uczniowie świetnie poradzili sobie z rozróżnianiem praw od obowiązków, mówili o swoich prawach i obowiązkach. Każdy z uczniów obrysował swoją dłoń, a każdy palec reprezentował jakieś wybrane przez ucznia prawo. Omawiając dzisiejszy temat, starsi uczniowie mogli odnieść się do praw dziecka, o których mówił również Janusz Korczak.

WYCIECZKA DO PRUDNIKA

26.10.2023 r. uczniowie klas: VII c SP oraz II A SPDP i II B SPDP, uczestniczyli w wycieczce zawodoznawczej do Prudnika. Zwiedzali tam Centrum Tradycji Tkackich, poznając historię zakładów tkackich w Prudniku – od ich założenia aż po firmę FROTEX. Jak pokazały dwa filmy poświęcone Zakładom, to nie tylko historia Zakładów, ale również historia ludzi tam pracujących. Ich sukcesów w Polsce i poza granicami kraju. Po Centrum oprowadzał uczniów były pracownik Zakładów – pan Zbigniew Cwynar. W bardzo ciekawy sposób, przeplatając opowiadanie żartami, opowiadał o historii, o założycielach Zakładów, o eksponatach, o tym jak od ręcznych rysunków projektów wzorów, przechodzono do projektów z wykorzystaniem komputera.

               Zwiedzanie Centrum Tradycji Tkackich, połączone było z udziałem uczniów w warsztatach tkackich. Okazało się, że tkanie, to wcale nie takie łatwe zajęcie, ale wszyscy poradzili sobie z pomocą pań prowadzących warsztaty i „utkali” dla siebie pamiątkowe przywieszki.