Spotkanie profilaktyczne ze Strażą Miejską
Jak każdego roku witamy w naszym gronie nowych uczniów klas pierwszych, którzy powinni wiedzieć, jak należy się właściwie zachowywać poza szkołą. Nowy rok szkolny to dobry czas także na przypomnienie zasad bezpiecznego poruszania się w ruchu ulicznym. Przed nami wiele wycieczek, wyjść klasowych i wyjazdów, warto więc utrwalić umiejętności i wiedzę, aby były one miło spędzonym czasem. Takie właśnie cele przyświecały spotkaniu ze Strażą Miejską dla uczniów klas I -IV, które odbyło się 3 października b.r. w szkole przy ul. B. ,,Rudego" 7. Ta wizyta dała możliwość rozwijania umiejętności właściwego poruszania się w ruchu ulicznym i zachowania w różnych miejscach publicznych (np. park, zoo, plac zabaw, itp.) oraz właściwego reagowania w sytuacjach trudnych (natarczywy obcy, groźny pies, zagubienie, oddalenie). Były też okazją do poznania, na czym polega praca strażnika miejskiego oraz w jakich sytuacjach korzystać z pomocy tych służb i numerów alarmowych.
Serdecznie dziękujemy za ciekawe spotkanie!
Monika Bilik - pedagog szkolny
Regionalny Miting Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych
Dnia 30.09.2025r. na Orliku przy Publicznej Szkole Podstawowej w Leśnicy odbył się XIV Regionalny Miting Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych. Organizatorem imprezy był Klub „ Karlusy” przy Zespole Placówek Oświatowych. Naszą szkołę reprezentowało 6 zawodników, którzy w swoich kategoriach wiekowych zajęli następujące miejsca: 1.Jakub Szelest rzut piłeczką palantową 1 m-ce, bieg na 50m 1 m-ce , 2. Szymon Nawrocki rzut piłeczką palantową 1m- ce, biegna 50m 1 m -ce, 3. Mariusz Pietruska rzut piłeczką palantową 2m-ce, bieg na 50m 2 m-ce, 4. Adam Okos rzut piłeczką palantową 3 m-ce, bieg na 50m 2 m-ce, 5. Antoni Pawlicki rzut piłeczką palantową 3m-ce, bieg na 50m 3m-ce, 6. Paweł Przybyła rzut piłeczką palantową 5 m-ce, bieg na 50m 3m-ce.
Zawodnikom gratulujemy sukcesów sportowych i zapraszamy na fotoreportaż.
Alicja Wyszyńska
Wycieczka do Dyniowego Ogrodu
29 września uczniowie klas 4h, 6d i 7c wybrali się na wycieczkę do Dyniowego Ogrodu w Prószkowie. Zwiedzanie ogrodu zaczęło się obserwacją wielu zgromadzonych okazów dyń oraz wysłuchaniem ciekawych informacji na ich temat. W krótkiej pogadance dowiedzieliśmy się, że dynie mogą występować w różnych kształtach, wielkościach i kolorach oraz mieć bardzo wiele zastosowań zarówno kulinarnych jak i dekoracyjnych. Chętnie wzięliśmy udział w degustacji dyni, która nie wymagała obróbki termicznej i podana na surowo smakowała podobnie jak marchewka lub kalarepka. Następnie udaliśmy się do zagrody królików i kóz gdzie zgodnie z instruktażem pani właścicielki, karmiliśmy zwierzęta. Po zajęciach ze zwierzętami wzięliśmy udział w warsztatach dyniowych, podczas których wykonaliśmy naturalne, jesienne stroiki oraz kolorowo malowaliśmy gipsowe dynie. Wycieczka była bardzo udana, a Dyniowy Ogród warto polecić jako ciekawe miejsce do spędzania czasu wolnego.
Iwona Kownacka
Nie – Sami – Dzielni!
W zeszłym tygodniu nasi uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych wzięli udział w wyjątkowych igrzyskach sportowych w Turawie. Była to nie tylko okazja do rywalizacji, ale przede wszystkim do świetnej zabawy, integracji i pokazania, że sport łączy i daje radość. Pełni energii, uśmiechu i sportowego ducha nasi zawodnicy dzielnie walczyli w swoich konkurencjach. 💪👏 Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy organizatorom za wspaniałą atmosferę! 🧡 Jesteśmy dumni z naszych uczniów i ich pięknej postawy fair play.
Karolina Niezgoda
Wycieczka klasy 3c do Parku Rozrywki O!POLE w Lipowej
Uczniowie klasy 3c mieli okazję spędzić niezwykły dzień w Parku Rozrywki O!POLE w Lipowej pod Opolem. To miejsce pełne atrakcji i wesołej zabawy okazało się doskonałym wyborem na szkolną wyprawę.
Na dzieci czekało wiele niesamowitych przygód – Świerkowy Labirynt, w którym trzeba było odnaleźć właściwą drogę, średniowieczna warownia, pozwalająca poczuć się jak prawdziwi rycerze i księżniczki, a także ogromne gry plenerowe w wersji XXL. Nie zabrakło też czasu na radosne zabawy na dmuchańcach, trampolinach i placach zabaw. Ogromną atrakcją było również mini zoo, gdzie uczniowie mogli z bliska zobaczyć i pogłaskać zwierzęta, ucząc się przy tym szacunku do przyrody. W przerwach od zabawy cała grupa korzystała ze strefy piknikowej, a wspólne chwile przy posiłku były okazją do integracji i odpoczynku. To był dzień pełen śmiechu, ruchu i pozytywnych emocji, który na długo pozostanie w pamięci uczniów klasy 3c.
Karolina Niezgoda







