Ułatwienia dostępu

W ramach lekcji przyrody czwartoklasiści uczestniczyli w pikniku „Bezpieczne Wakacje 2026”, który odbył się 18 czerwca 2026 roku w Opolu. Tego dniaPlac Kopernikana kilka godzin zamienił się w strefę, której tematem przewodnim było bezpieczeństwo w czasie podróży i wypoczynku. Podczas akcji edukacyjnejna uczestników czekały liczne atrakcje: symulator lokomotywy, koło fortuny, gry i zabawy związane z bezpieczeństwem. Zaprezentowane zostały też wozy bojowe i sprzęt ratowniczy należący do Policji i Państwowej Straży Pożarnej.Na Plac Kopernika w Opolu przyjechało także mobilne laboratorium GDDKiA. W ramach prowadzonych warsztatów dzieci mogły dowiedzieć się, jak wygląda przekrój drogi.Wakacje to czas odpoczynku i zabawy, jednak to przede wszystkim od nas samych zależy, czy będą one bezpieczne.

Monika Skołd