"Zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży. Jak być dobrym rodzicem?"

Szanowni Państwo,

 Po raz kolejny mamy okazję zaprosić Państwa na super ważne szkolenie dla rodziców. Dzięki współpracy z Fundacją "Dbam o Mój Z@sięg" mamy możliwość wzięcia udziału w szkoleniu internetowym Tomasza Blickiego* pt. "Zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży. Jak być dobrym rodzicem?"

Data szkolenia: Poniedziałek 2 grudnia, godzina 19.00 na platformie Clickmeeting.

 Wystarczy kliknąć poniższy link:

https://fundacjadbamomojzasieg.clickmeeting.com/zdrowie-psychiczne-dzieci-i-mlodziezy-jak-byc-dobrym-rodzicem-gdanski-kod-rodzicielski

 Na szkoleniu podejmowane będą następujące tematy:

  1. Dobry a nie idealny rodzic
  2. Zgoda na słabości
  3. Akceptacja bezradności
  4. Przepraszanie
  5. Okazywanie trudnych emocji
  6. Dawanie przykładu
  7. Sięganie po pomoc, relacje ze szkołą
  8. Radzenie sobie ze złością
  9. Niezgoda na przemoc
  10. Równowaga cyfrowa
  11. Uważność na dziecko
  12. Rezygnacja z wypominania i etykietyzowania
  13. Akceptacja trudnych emocji
  14. Pozwalanie na samodzielność i konsekwencje
  15. Rezygnacja z kar związanych z zainteresowaniami i relacjami
  16. Branie udziału w życiu online i offline dziecka
  17. Media społecznościowe
  18. Gry komputerowe
  19. Influencerzy
  20. POTĘGA ŚWIATA OFFLINE
  21. Czy jestem dobrym rodzicem? - rachunek sumienia

*Bio: Tomasz Bilicki - pedagog, psychoterapeuta (1. stopień referencyjny), psychotraumatolog, interwent kryzysowy oraz nauczyciel. Ukończył studia podyplomowe m.in. z psychologii motywacji (Uniwersytet SWPS) i psychotraumatologii (Uniwersytet Gdański) oraz kilkaset godzin szkoleń w zakresie wsparcia i terapii. Absolwent amerykańskiego programu szkoleniowego ICISF w modelu indywidualnej i grupowej interwencji kryzysowej CISM, zalecanego przez ONZ. Szkolił się także na Uniwersytecie w Nowym Jorku, Utrechcie i Harvarda. Pracuje m.in. w punkcie interwencji kryzysowej, ośrodku opieki psychologiczno-psychoterapeutycznej (1. stopień referencyjny), telefonie zaufania dla dzieci i młodzieży.

 

Zapraszamy do wzięcia udziału, Koordynatorzy SOC,   Krzysztof Śmigiel, Agata Wojczyszyn.
 

Webinar dla rodziców

Szanowni Państwo,

Mamy dla państwa propozycję wzięcia udziału w webinarze dotyczącym roli rodziców w procesie wchodzenia dziecka w świat cyfrowy. Dzięki fundacji "Dbam o Mój Z@sięg" serdecznie zapraszamy na webinar z dr Maciejem Dębskim.

 TEMAT WEBINARU: Rola rodziców w procesie wchodzenia dziecka w świat cyfrowy.

 DATA WEBINARU: 20 Listopada 2024, godzina 19.00 - 20.30.

 LINK DO WEBINARU: https://fundacjadbamomojzasieg.clickmeeting.com/rola-rodzicow-w-procesie-wchodzenia-dziecka-w-swiat-cyfrowy_gdanski-kod-rodzicielski

 Webinar przeszyty praktycznymi wskazówkami co robić, a czego absolutnie nie robić z nowymi technologiami w domu.

 Zapraszamy serdecznie - koordynatorzy programu SOC

Krzysztof Śmigiel,

Agata Wojczyszyn.

Dbam o higienę cyfrową

Dzień dobry,
pragnę zapoznać Państwa z materiałem edukacyjnym, który jest bardzo ważny w obecnych czasach nie tylko dla uczniów, ale również dla rodziców. Dzieci, nastolatkowie pragną być osobami mającymi wpływ – influence, nie zawsze jest to jednak mądry wybór, szczególnie jeśli chodzi o zaistnienie w Internecie.
Natomiast zupełnie bezpiecznie, zachęcam do odwiedzania strony w mediach społecznościowych Fundacji Dbam o Mój Zasięg https://www.facebook.com/dbamo... i zapoznawania się z nowinkami jak dbać o higienę cyfrową wokół siebie.

Pozdrawiam serdecznie
Agata Wojczyszyn – Koordynator SOC

Zaproszenie na Webinar

Dzień dobry!

W ramach projektu Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo, mamy przyjemność zaprosić Państwa na bezpłatny webinar na temat: "Są więzy i są więzi. O neuronalnych węzłach miłości", który odbędzie się w najbliższy wtorek 12.12, o godzinie 19.19 - tak, to nie pomyłka :)

Webinar prowadzić będzie neurobiolog dr Wojciech Glac. Jego wielką pasją jest popularyzacja wiedzy o mózgu. Ma na swoim koncie ponad 600 wykładów popularnonaukowych i warsztatów dla dzieci, młodzieży i dorosłych, od ponad 10 lat organizuje Dni Mózgu w Trójmieście, a za swoją działalność popularyzatorską otrzymał prestiżową nagrodę Popularyzatora Nauki w konkursie Serwisu Nauka w Polsce PAP i Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Link do wydarzenia: 

https://fundacjadbamomojzasieg.clickmeeting.com/o-neuronalnych-wezlach-milosci

Serdecznie zapraszamy, koordynatorzy SOC:

Agata Wojczyszyn

Natalia Wójcik

Krzysztof Śmigiel

E-uzależnienia...

Dzień dobry!

 W ramach projektu Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo, mamy przyjemność zaprosić Państwa na bezpłatny webinar na temat: "E-uzależnienia a higiena cyfrowa. Gdzie zatem jest granica?", który odbędzie się w najbliższy poniedziałek 16.10, o godzinie 19. 

Link do wydarzenia: 

 https://fundacjadbamomojzasieg.clickmeeting.com/e-uzaleznienia-a-higiena-cyfrowa-gdzie-zatem-jest-granica 

 Serdecznie zapraszamy, koordynatorzy SOC,

Krzysztof Śmigiel,

Agata Wojczyszyn. 

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

Szanowni Państwo !
Z okazji Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego zapraszamy Państwa do zapoznania się z materiałami dotyczącymi depresji. Do pobrania mamy:
- poradnik dla nastolatków - Zrozumieć depresję;

- poradnik dla nauczycieli i rodziców - Depresja to choroba, a nie gorszy dzień.

depresja1.jpg

Zapraszamy do lektury,

Koordynatorzy SOC,
Krzysztof Śmigiel,
Agata Wojczyszyn.

 

Depresja to choroba, a nie gorszy dzień

Dzień dobry.
Tym razem chciałem państwu zaproponować bardzo ciekawą publikację, która powstała w ramach akcji "Dobrze, że jesteś" gdańskiej fundacji "Db@m o mój zasięg". Depresja to nie tylko choroba wielkich miast. Coraz więcej młodych ludzi boryka się z symptomami depresji. Dlatego zachęcam wszystkich Państwa do sięgnięcia do poradnika pt. "Depresja to choroba, a nie gorszy dzień. Poradnik dla nauczycieli i rodziców." Z publikacji dowiemy się m.in. co to jest depresja, jak często występuje, jak ją rozpoznawać, jak leczyć, jak pomagać, jak zapobiegać oraz co nauczyciel może zrobić by wspomagać uczniów borykających się z tym problemem. Zapraszam do lektury.
 
Koordynator SOC - Krzysztof Śmigiel.
 

"Brzdąc w sieci..."

Dzień dobry. 
W dzisiejszej odsłonie Szkoły Odpowiedzialnej Cyfrowo chciałbym Państwu zaproponować artykuł który ukazał się w radiowej trójce pt. "Brzdąc w sieci. Kiedy wprowadzać najmłodszych w świat technologii?" Z artykułu dowiecie się Państwo kiedy jest odpowiedni czas na wdrażanie dzieci w świat technologii cyfrowych oraz w jaki sposób robić to rozsądnie. W artykule znajdziecie Państwo także odnośnik do prezentacji dr Jacka Bucznego pt. "wpływ gier  i internetu na umysł i emocje dzieci".  Zapraszam do lektury. 
Koordynator SOC - Krzysztof Śmigiel.
 

Poradnik o grach cyfrowych

Dzień dobry.
Tym razem mamy zamieszczamy poradnik nie tylko dla rodziców, ale dla każdego kto ma do czynienia z młodymi ludźmi korzystającymi z gier komputerowych. Poniżej zamieszczamy prezentację pt. "Co powinniśmy wiedzieć o grach cyfrowych?" Z materiału dowiemy się m.in. czym są gry cyfrowe?, kto z nich korzysta?, jakie są korzyści z grania, a jakie negatywne konsekwencje?, jak rozmawiać z dziećmi o zagrożeniach gier cyfrowych? oraz jak wdrażać zasady higienicznego korzystania z gier cyfrowych.
 

Wsparcie dzieci i młodzieży uzależnionych cyfrowo

Szanowni Rodzice,

Ministerstwo Edukacji i Nauki uruchomiło program pilotażowy dla dzieci uzależnionych od nowych technlogii cyfrowych. W 11 specjalistycznych ośrodkach dzieci i młodzież szkolna otrzymają bezpłatnie, profesjonalną pomoc psychologiczną na temat pokonywania w/w uzależnienia. Szczegółowe informacje o programie dostępne są na stronie:

https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/pilotazowy-program-skierowany-do-dzieci-i-mlodziezy-uzaleznionych-od-nowych-technologii

Pedagog szkolny

Higiena i odpowiedzialność cyfrowa

Szkolenia S O C

Dzień dobry.

Mamy ogromną przyjemność ogłosić, że dzięki współpracy z fundacją "Dbam o mój z@sięg" możemy wziąć udział w bezpłatnych szkoleniach skierowanych do nauczycieli oraz rodziców w ramach akcji "Dobrze, że jesteś" . Jej celem jest budowanie świadomości na temat depresji, jej symptomów, szybkiego rozpoznawania oraz potencjalnej pomocy osobom dotkniętym tym problemem. Więcej Informacji możecie Państwo znaleźć na stronie projektu: