Start
Spotkanie z Policją i Strażą Miejską w SPdP
Uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy mieli okazję uczestniczyć w spotkaniach z funkcjonariuszami Straży Miejskiej i Policji, które poświęcone były bezpieczeństwu, odpowiedzialności oraz świadomemu funkcjonowaniu w życiu codziennym i w internecie.
Goście opowiedzieli o swojej pracy oraz zwrócili uwagę na znaczenie ochrony środowiska i konsekwencje nieprzestrzegania obowiązujących przepisów. Omówiono również zagrożenia związane z używkami, przemocą, cyberprzemocą oraz nieodpowiedzialnym korzystaniem z internetu i mediów społecznościowych. Uczniowie poznali zasady ochrony danych osobowych, bezpiecznego korzystania z sieci oraz konsekwencje prawne niewłaściwych zachowań.
Poruszono także temat bezpieczeństwa na drodze, w domu oraz podczas wakacyjnego wypoczynku. Funkcjonariusze przypomnieli o konieczności zachowania ostrożności, informowania bliskich o swoich planach oraz właściwego reagowania w sytuacjach zagrożenia.
Spotkanie miało charakter edukacyjny i profilaktyczny. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w rozmowie, zadawali pytania i mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat bezpiecznych i odpowiedzialnych zachowań.
Przemysław Góźdź
Wycieczka klas 1b i 1c do Parku Bajek w Dębskiej Kuźni
Dzisiaj uczniowie klas 1b i 1c uczestniczyli w wycieczce do Parku Bajek w Dębskiej Kuźni. Dzieci spacerowały po malowniczym parku, podziwiając sceny i postacie znane z najpopularniejszych baśni i legend. Nie zabrakło również czasu na wspólną zabawę oraz aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Następnie uczniowie odwiedzili mini zoo, gdzie z zainteresowaniem obserwowali zwierzęta i poznawali ciekawostki na ich temat. Na zakończenie wycieczki wszyscy z apetytem zjedli pyszne lody.
Wyjazd dostarczył dzieciom wielu pozytywnych emocji i był doskonałą okazją do integracji, nauki poprzez zabawę oraz spędzenia czasu w otoczeniu przyrody.
Anna Szepela i Beata Górska
Podsumowanie innowacji „Mosty zamiast murów”!
Piknik na Uniwersytecie Opolskim – podsumowanie innowacji „Mosty zamiast murów”!
Dzieci z ogromną radością uczestniczyły w przygotowanych aktywnościach:
- skakały po grach namalowanych na chodniku i rysowały kredą,
- ćwiczyły zręczność w piłkarskim slalomie oraz rzutach do celu,
- bawiły się przy puszczaniu wielkich baniek mydlanych i nawlekaniu,
- prawdzały swoją uważność podczas gry w słuchowe memory,
- rały udział w dalszych, wspólnych tańcach.
Dzisiejszy dzień był idealnym dowodem na to, że cele naszej innowacji – integracja, rozwijanie umiejętności społecznych, komunikacji oraz budowanie relacji pełnych empatii i akceptacji – zostały w pełni osiągnięte.
Na zakończenie tego pełnego emocji spotkania, w ramach podziękowania za całoroczny trud, wielkie serce i zaangażowanie, uroczyście wręczyliśmy studentom specjalnie przygotowany dyplom. Dziękujemy wszystkim za ten wyjątkowy rok – wspólnie pokazaliśmy, że zamiast murów, potrafimy budować piękne mosty przyjaźni!
Aleksandra Żyła, Paweł Szepielak
„Dzień bez plecaka„
To już po raz trzeci, kiedy samorząd szkolny organizuje „dzień bez plecaka” w szkole przy ulicy Książąt Opolskich. Ta inicjatywa to doskonała okazja do kreatywności, zmiany naszych codziennych wyborów i schematów. Przy okazji jest to doskonała zabawa i powód do uśmiechów na korytarzu szkolnym. Uczniowie, którzy przyszli z „zamiennikiem” plecaka mogli zaprezentować się na forum szkoły w specjalnie zorganizowanym pokazie, gdzie brawa uznania nie ustępowały na długo.
Joanna Płońska, Łucja Baron- Świerc







