„Dzień bez plecaka„
To już po raz trzeci, kiedy samorząd szkolny organizuje „dzień bez plecaka” w szkole przy ulicy Książąt Opolskich. Ta inicjatywa to doskonała okazja do kreatywności, zmiany naszych codziennych wyborów i schematów. Przy okazji jest to doskonała zabawa i powód do uśmiechów na korytarzu szkolnym. Uczniowie, którzy przyszli z „zamiennikiem” plecaka mogli zaprezentować się na forum szkoły w specjalnie zorganizowanym pokazie, gdzie brawa uznania nie ustępowały na długo.
Joanna Płońska, Łucja Baron- Świerc
Owocowe warsztaty klas 1c i 2a
Uczniowie klas 1c i 2a wzięli udział w wyjątkowych zajęciach kulinarnych, podczas których przygotowali pyszny i zdrowy koktajl truskawkowy. Dzieci z zaangażowaniem poznawały kolejne etapy przygotowania napoju – od wyboru składników, aż po wspólne miksowanie i degustację. Była to świetna okazja do nauki przez działanie, rozwijania samodzielności oraz współpracy w grupie. Uczniowie dowiedzieli się również, że truskawki są źródłem witamin i składników wspierających zdrowie, a przygotowany koktajl może być smacznym elementem zdrowej diety. Kolorowe owoce, radość tworzenia i wspólne chwile sprawiły, że zajęcia były pełne uśmiechu i pozytywnych emocji.
Aleksandra Staneczek, Anna Szepela
Wyjście klasy 2a do Ogrodu Zoologicznego w Opolu
Klasa 2a wybrała się na wyjątkową wycieczkę do ZOO w Opolu. Był to dzień pełen radości, ciekawości i nowych doświadczeń. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali zwierzęta, poznawali ich zwyczaje oraz dowiedzieli się wielu ciekawostek o świecie przyrody. Podczas spaceru dzieci mogły zobaczyć m.in. egzotyczne gatunki zwierząt, obserwować ich zachowanie i przekonać się, jak różnorodny jest świat fauny. Wycieczka była okazją do nauki poprzez bezpośredni kontakt ze zwierzętami, a także do wspólnej zabawy i integracji klasy. Dzieci wróciły do szkoły z uśmiechami na twarzach i pięknymi wspomnieniami. To była niezapomniana lekcja przyrody w terenie!
Aleksandra Staneczek
Spotkanie integracyjne uczniów klas pierwszych z przedszkolakami
Uczniowie klas: Ia- 2c, Ib, Ic przywitali 8 czerwca bardzo miłych gości. ZSS przy ul. Bytnara Rudego odwiedziły dzieci z Przedszkola Publicznego Nr 53 „Iskierka” w Opolu. Wśród przedszkolaków byli przyszłoroczni uczniowie naszej szkoły. Spotkanie rozpoczęliśmy od wspólnego muzycznego przywitania z piosenkami i grą na instrumentach. W ruch poszły klawesy i tamburyna. Następnie goście zwiedzali naszą szkołę: odwiedziliśmy Panią Wicedyrektor Agnieszkę Zarek, Panią Małgosię- naszą szkolną pielęgniarkę, byliśmy na świetlicy, w sali doświadczania świata, w sali korekcyjnej oraz gimnastycznej. Następnie Pani Asia i Pani Ala poprowadziły na sali gimnastycznej Program Treningu Aktywności Motorycznej (MATP). Dzieci ćwiczyły z wielkim zaangażowaniem. To było bardzo miłe spotkanie. Dziękujemy za odwiedziny.
Beata Górska, Agnieszka Ryniak-Urbanowska, Anna Szepela
Lekcje biblioteczne w SPdP
17.11.2025 Tym razem w czasie lekcji bibliotecznej, rozmawialiśmy o zabudowie miejskiej. Porównywaliśmy miasto i wieś, wskazywaliśmy podobieństwa i różnice. Każdy mógł wypowiedzieć się o swoim miejscu zamieszkania. Poznaliśmy również tajemnice miasta z humorem opisane w literaturze.
19.02.2026. Dzięki spotkaniu z wyobraźnią A.A.Milne’a przypomnieliśmy sobie zabawy w Stumilowym lesie, czyli spotkanie z postacią Kubusia Puchatka. Jego mądrościami życiowymi, postawą przyjaźni, serdeczności, empatii, koleżeństwa. Poszukiwaliśmy tych wartości w naszym życiu i mówiliśmy o ich znaczeniu.
20.04.2026. Bardzo ciekawa lekcja o zaczarowanym świecie baśni i twórczości H. Ch. Andersena. Szukaliśmy definicji baśni w encyklopedii. Pani bibliotekarka przybliżała w zagadkach postaci z baśni. Mówiliśmy o tym co jest prawdą, a co fikcją. Zastanawialiśmy się, jakie znaczenie mają baśnie, czy płynie z nich jakiś morał.
20.05.2026 Panie bibliotekarki zabrały nas dzisiaj w podróż śladami legend i podań, poświęconych polskim miastom. Słuchaliśmy legend związanych z różnymi miastami, rozwiązywaliśmy zagadki z nimi związane, krzyżówkę. Rozmawialiśmy o naszych wycieczkach i podróżach po polskich miastach. Opowiadaliśmy o miastach, które odwiedzaliśmy wspólnie z rodzicami.
15 czerwca odbyła się ostatnia w tym roku szkolnym lekcja biblioteczna. Nauczycielki z MBP, przygotowały zajęcia dotyczące rewolucyjnych odkryć i wynalazków. Okazało się, że kilku z nas interesuje się tą tematyką i doskonale potrafi skojarzyć wynalazek z jego odkrywcą. Rozwiązywaliśmy różne zadania, oglądaliśmy filmy. Na zakończenie zajęć, od wszystkich uczniów, wręczyliśmy Paniom upominkijako podziękowanie za ciekawe lekcje biblioteczne.







