Majowe święta
W naszej szkole ostatnie dni kwietnia upłynęły w wyjątkowo ciepłej, radosnej i patriotycznej atmosferze. 24 kwietnia starsi uczniowie wyruszyli w niezwykłą podróż po Polsce - losowali etykiety z nazwami miast i ich symbolami, a następnie z ogromnym zaangażowaniem i kreatywnością ozdabiali je wybraną przez siebie techniką plastyczną. Każda praca była inna, wyjątkowa i pełna osobistego wyrazu. Towarzyszyły temu materiały edukacyjne oraz zagadki patriotyczne, które w przystępny i ciekawy sposób przybliżały wiedzę o naszej ojczyźnie. 28 kwietnia młodsi uczniowie odkrywali Polskę wszystkimi zmysłami podczas zajęć sensorycznych pod hasłem „Polska to kraj, w którym są cztery pory roku”. Było dużo doświadczania, dotykania, oglądania i przeżywania - a przy tym mnóstwo uśmiechu i radości. Wspólnie stworzyliśmy także wyjątkową mapę Polski, ozdobioną pracami uczniów, która stała się pięknym symbolem naszej wspólnej pracy. Nie zabrakło również wzruszeń – wysłuchaliśmy mini koncertu w wykonaniu uczniów klas 1a/2c oraz 4b. Ich występ został przyjęty z ogromnym entuzjazmem i był pięknym dopełnieniem całego wydarzenia. Na zakończenie, jak na prawdziwe święto przystało, zrobiliśmy wspólne pamiątkowe zdjęcie - pełne uśmiechów, dumy i poczucia wspólnoty.
Agnieszka Reczyńska, Honorata Cieplik-Dedyk
„Słowem Malowane – O Polsce Opowieści”.
Martyna Nosarzewska, Wiktoria Zarusińska, Andrzej Dziekan, Mariusz Pietruska i Jakub Doliński.
I KAŻDY ZAJĄŁ MIEJSCE NA PODIUM!
Wiktoria i Kuba WYGRALI w swoich kategoriach!
Wasi koledzy prowadzili konkurs jako konferansjerzy, śpiewali oraz tańczyli!
Święto Konstytucji 3 Maja w naszej szkole
W środę, 29 kwietnia, w naszej szkole odbyła się uroczystość upamiętniająca rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie zaprezentowali przygotowany program artystyczny – nie zabrakło wierszy oraz pieśni patriotycznych. Występy spotkały się z dużym zainteresowaniem społeczności szkolnej, a biało - czerwone dekoracje podkreśliły podniosły charakter wydarzenia. Po części oficjalnej wszyscy uczestnicy spotkali się na świeżym powietrzu, gdzie odbył się wspólny grill. Był to czas rozmów, integracji i radosnego spędzania czasu w miłej atmosferze.To wyjątkowe wydarzenie pozwoliło nam nie tylko uczcić ważną rocznicę, ale również wzmocnić poczucie wspólnoty w naszej szkolnej społeczności
Natalia Turlejska, Anna Ausztol, Olga Berdechowska
Wycieczka uczniów do laboratorium 3D w ramach projektu „Laboratoria przyszłości”
Uczniowie klas 4a, 5 a, 6a oraz 8a odwiedzili we wtorek 28 kwietnia 2026 r. Technikum Elektryczne w Opolu, w którym, w ramach wspólnej realizacji projektu „Laboratoria przyszłości”, uczestniczyli w pokazie nowoczesnych technologii drukowania w systemie 3D. Zajęcia dla naszych uczniów przeprowadził nauczyciel technikum mgr Damian Schnober razem z dwoma uczniami wydziału mechatroniki Tobiaszami.
W czasie trwania zajęcia uczniowie mieli możliwość zapoznać się
- co to jest druk 3D i jak działa drukarka 3D,
- jakie są drukarki i materiały do druku,
- jakie są zalety i wady technologii druku 3D,
- jakie jest zastosowanie i przyszłość druku 3D.
Zobaczyłyśmy kilka filmików o drukowaniu w 3D. Uczniowie mieli możliwość stworzenia prostego komputerowego projektu, a następnie uruchomiona została drukarka 3D imogliśmy obserwować cały proces wydruku modeli z materiału termoplastycznego - filamentu. Uczniowie byli zachwyceni efektem pracy.
Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały zaprojektowane wcześniej wydruki 3D w postaci miniaturowych figurek. Był to bardzo miły akcent, który ucieszył uczniów naszej szkoły. Po spotkaniu rozmowom i dyskusjom na temat projektowania oraz druku przestrzennego nie było końca. Jesteśmy pod wrażeniem profesjonalizmu nauczyciela prowadzącego zajęcia oraz nowej technologii, którą mogliśmy poznać.
Czekamy na kolejna wizytę w Technikum Elektrycznym, związana z zagadnieniami drukowania 3D.
Jurij Kowalski.







