W dniu 12.02.2024 r. uczniowie klasy II B SPdP, mieli możliwość zapoznania się z pracą w banku – na czym polega i kto może pracować w tej instytucji. Dowiedzieli się jakie sprawy, jako klienci, mogą załatwić w banku, jakie są rodzaje płatności, czy mogą założyć konto osobiste i czy pieniądze w banku są bezpieczne. Dowiedzieli się również o sposobie korzystania z kart płatniczych oraz jak obsługiwać bankomat. Przypomnieli sobie nominały banknotów. Pracownik banku w ciekawy sposób przybliżył te zagadnienia i odpowiadał na przygotowane przez uczniów pytania.

 

W dniu 16.02.2024 r. uczniowie klasy 4 e-5 d Szkoły Podstawowej oraz II B SPdP, uczestniczyli w lekcji bibliotecznej w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Minorytów. Tym razem temat zajęć poświęcony był dinozaurom. Uczniowie poznali historię życia dinozaurów przedstawioną w książkach oraz oglądali prezentację multimedialną. Dowiedzieli się wielu ciekawostek z życia tych zwierząt: jaka była ich dieta, waga, wielkość, jak wyglądał ich dzień. Poznali teorię ewolucji według której, dinozaury żyją wśród nas i możemy spotkać je każdego dnia – to ptaki. Uczniowie mieli możliwość narysowania dinozaura według własnego pomysłu i rozwiązywali zagadki – jaki dinozaur ukrył się w jajku. Wszyscy zachwyceni byli dzisiejszymi zajęciami. Z niecierpliwością czekamy na następne zajęcia!

 

We wtorek, 21 lutego, uczniowie klasy II B SPdP wybrali się na zajęcia zawodoznawcze na dworzec PKP w Opolu. Podczas tych zajęć zapoznali się z pracą kolejarza oraz maszynisty. Mieli możliwość rozmowy z przedstawicielami tych zawodów. Dowiedzieli się również w jaki sposób kupować bilet na podróż pociągiem, czy mogą mieć zniżkę w opłatach za bilet i jakie dokumenty do tego uprawniają. Zapoznali się z tablicami informacyjnymi dotyczącymi przyjazdu i odjazdu pociągów oraz z rozkładem jazdy pociągów. Rozmawiali również na temat bezpiecznego zachowania się na dworcu – zwłaszcza na peronie, podczas oczekiwania na przyjazd pociągu - oraz podczas trwania podróży pociągiem.