Czym jest higiena cyfrowa i w jaki sposób o nią zadbać

Dzień dobry.

W imieniu Fundacji Dbam o Mój Z@sięg chciałbym Państwa zaprosić na bezpłatny webinar dla rodziców pt. "Czym jest higiena cyfrowa i w jaki sposób właściwie o nią zadbać?" Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 25 września w godzinach 19.00 - 20.30 na platformie Clickmeeting. Poniżej link bezpośrednio do spotkania. 

 https://fundacjadbamomojzasieg.clickmeeting.com/czym-jest-higiena-cyfrowa-i-w-jaki-sposob-o-nia-zadbac 

 Serdecznie zapraszamy,

Koordynatorzy SOC,

Krzysztof Śmigiel,

Agata Wojczyszyn.

Międzynarodowy Dzień Kropki

15.09 obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi, talentu, wiary i zabawy, a jego motywem przewodnim jest kropka. Lekcje w tym dniu zmieniły się w pracownie rozwijające twórcze myślenie i kreatywność. Na uczniów klas pierwszych czekało wiele ciekawych i różnorodnych zabaw: piosenki o tematyce kropki, zajęcia plastyczne, mini konkurencje sportowe, a także przyporządkowywanie kolorów i zabawa w basenie z piłkami. Dla naszych pierwszaków była to pierwsza tego typu impreza, ale zabawa była wspaniała, a i uczniowie mieli okazję lepiej się poznać.

Beata Tileczek i Dorota Świerkot

Nad jeziorem w Opolu - Malinie

W piątek, 15 września 2023 r. uczniowie szkoły przysposabiającej do pracy z klas: IIID, IIIC, IIIE, IIIF, IIC i IA wybrali się nad jezioro w Malinie. Czas minął nam bardzo szybko na różnych atrakcjach: jeździliśmy na rolkach, graliśmy w gumę, słuchaliśmy muzyki, spacerowaliśmy wokół jeziora. Zabraliśmy ze sobą grilla na którym upiekliśmy kiełbaskę. Dzień był bardzo udany i pogoda nam dopisała.

         Napisała: Małgorzata z klasy III C

Opolskie dni osób niepełnosprawnych

W czwartek 7 września uczniowie klas IC i IIIC PDP wybrali się na 22 Opolskie Dni Osób Niepełnosprawnych. Zobaczyliśmy wykonane prace przez dawnych naszych uczniów, uczestniczyliśmy w zabawach organizowanych w ramach imprezy.

Napisała: Małgorzata z klasy III C

 

Wycieczka nad Średnie Jezioro Turawskie

11 września uczniowie klas IV f, V b, V c i VI c wybrali się na wycieczkę nad Średnie Jezioro Turawskie. Wycieczka zaczęła się śniadaniem na świeżym powietrzu, w malowniczym miejscu z widokiem na jezioro. Następnie uczestnicy przespacerowali się wokół jeziora i po okolicznym lesie. W trakcie spaceru obserwowali zmiany zachodzące w przyrodzie pod koniec lata. Rozmawiali również o roślinach i zwierzętach żyjących w lesie i w jeziorze. W dalszej części wycieczki uczniowie wzięli udział w zabawach ruchowych oraz poćwiczyli w siłowni plenerowej. Miło również spędzili czas na placu zabaw nad brzegiem jeziora. Na zakończenie dużą atrakcją były lody z popularnej lodziarni. Podczas wycieczki dopisywała typowo letnia pogoda, co wszystkich wprowadziło w wakacyjny nastrój. Uczniowie wrócili do szkoły zrelaksowani i wypoczęci.

Iwona Kownacka

Grupa wsparcia

Rozpoczęcie roku szkolnego

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 w Zespole Szkół Specjalnych nastąpi w dniu 04.09.2023 o godzinie 8.30.