3 kwietnia 2024 roku społeczność szkolna budynku przy ulicy Bytnara „Rudego” 7 obchodziła przypadający 2 kwietnia Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Celem obchodów tego dnia jest podniesienie świadomości na temat życia i potrzeb osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu oraz tolerancji wobec nich.

W tym dniu ubraliśmy się na niebiesko, gdyż kolor ten przypisuje się autyzmowi. Uczniowie wykonali niebieskie motyle, które następnie umieszczone zostały na specjalnie przygotowanej tablicy. W tym dniu spotkaliśmy się, aby zrobić wspólne zdjęcie. Była to również okazja do zaprezentowania plakatu zawierającego przesłanie dla naszych uczniów przygotowanego przez uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Opolu z okazji obchodów Dnia Osób z Zespołem Downa.

Wszyscy miło i pracowicie spędzili ten dzień. Takie działania uświadamiają nam, że każdy jest inny, wyjątkowy.

Beata Tileczek i Agnieszka Ryniak-Urbanowska