W czwartek, 13 czerwca 2024 r., odbyła się w Studenckim Centrum Kultury, premiera przedstawienia, pt. „Pomylone bajki”, przygotowana przez członkinie Koła Naukowego Pedagogów Specjalnych P.S. Człowiek we współpracy z uczniami i nauczycielami Zespołu Szkół Specjalnych w Opolu. Aktorzy zabrali Nas w świat bajkowych postaci (m.in. Czerwonego Kapturka, Wodnika Szuwarka, Jasia i Małgosi), które pogubiły się w lesie w chwili, gdy babcia zasnęła podczas czytania książki.
Artyści znakomicie zaprezentowali się licznej publiczności, a ich występ spotkał się z bardzo entuzjastycznym przyjęciem widowni. Nic dziwnego, bowiem wykazali się oni dużym scenicznym wyczuciem, doskonałą pamięcią i wielkim zaangażowaniem. Warto wspomnieć, iż spektaklowi towarzyszyła muzyka, budująca wśród widowni ciepły nastrój, która razem ze słowami różnorodnych piosenek tworzyła znakomity efekt.