W naszej szkole miała miejsce niecodzienna lekcja historii. Uczniowie z klasy VIII a i VII a uczestniczyli w lekcji historii "Czar PRL - życie codzienne w PRL". Jego celem było przybliżenie młodzieży czasów PRL, zwłaszcza lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku z perspektywy zwykłego obywatela, który zmagał się z szarą rzeczywistością, stać w kolejkach z kartką żywnościową w ręku po podstawowe produkty - nasi uczniowie oraz Pani Iza Zima stali akurat w kolejce po oranżadę.
Sala lekcyjna zamieniła się w wehikuł czasu - eksponaty z czasów PRL pochodziły z prywatnej kolekcji nauczycielki. Mieliśmy takie perełki jak: krem Nivea, konserwa turystyczna, paprykarz szczeciński, Prince Polo, draże mleczne, pastylki pudrowe, kwaśne mleko, czy wreszcie podręczniki, książki i komiksy rodem z lat 80. XX wieku.
Uczniowie mieli okazję poczuć smak i klimat dawnych czasów. Zjeść kultowy już przysmak z epoki PRL: chleb z masłem, oraz do wyboru: z solą lub cukrem.
Pograli też z nauczycielkami w karty w wojnę.Lekcja była urozmaicona przebojami Krzysztofa Antkowiaka oraz Fasolek, uczniowie mogli też obejrzeć fragment programu: 5-10-15.
To była interesująca żywa lekcja historii.

Teresa Podolak