12.04.2024 – biblioteka

W dniu 12.04.2024 r. uczniowie klasy II B SPdP oraz 4 e – 5d SP uczestniczyli w kolejnej lekcji bibliotecznej w MBP przy ul. Minorytów w Opolu. Tym razem, tematem zajęć było „Słowo i obraz – o ilustracjach w książkach dla dzieci”. Uczniowie mieli możliwość porozmawiania o sławnych ilustratorach, między innymi o Janie Szancerze, oglądali książki z pięknymi kolorowymi ilustracjami. Mieli również możliwość wykonania własnej ilustracji do przeczytanego przez panią bibliotekarkę fragmentu książki.

17.05.2024 r. – biblioteka

W dniu 17.05.2024 r. w stałym składzie – uczniowie klasy II B SPdP oraz klasy 4e – 5d SP mieli przyjemność uczestniczyć w lekcji bibliotecznej w MBP przy ul. Minorytów w Opolu. Temat zajęć był bardzo ciekawy – „Tajemnice i zagadki – poznajemy słynnych detektywów literackich”. Okazało się, że uczniowie czytają książki o tematyce detektywistycznej. Znany jest im między innymi detektyw Pozytywka i Sherlock Holmes. Uczniowie poznali metodę zbierania odcisków palców i przeprowadzali ciekawe doświadczenia, odczytywali zaszyfrowaną wiadomość. Stwierdzili, że praca detektywa jest interesująca.

20.05.2024 r. – ciekawa lekcja

W dniu 20.05.2024 r. na zajęciach FOS uczniowie klasy II B SPdP, poznawali postać sławnego malarza – Jana Matejki. Oglądali prezentację multimedialną, zdjęcia obrazów mistrza. Poznawali również obrazy malarzy współczesnych. Kontynuację tych lekcji stanowiły zajęcia rozwijające kreatywność. Uczniowie przebrali się w strój malarza artysty i malowali na płótnie wspólny obraz. Każdy domalowywał na płótnie dowolny element. Wszyscy uczniowie świetnie się bawili i każdy z nich mógł wczuć się w rolę prawdziwego artysty.

3.06.2024 r.- ciekawa lekcja

W dniu 3.06.2024 r. na zajęciach FOS uczniowie klasy II B SPdP rozmawiali o różnych zainteresowaniach, między innymi o akwarystyce w ujęciu hobbystycznym.Jeden z uczniów ma w domu akwarium, opowiedział więc w jaki sposób należy dbać o rybki, jak czyścić akwarium. Uczniowie w swoich wypowiedziach nawiązywali do oglądanych podczas wycieczki akwariów w opolskim ZOO. Natomiast na zajęciach rozwijających kreatywność, sami zrobili akwarium z pudełek po butach. A jaki efekt? Widać na zdjęciach.