To inicjatywa propagująca zdrowy styl życia o unikalnym dwukierunkowym podejściu: promującym zbilansowane odżywianie połączone z regularną aktywnością fizyczną.

Cel główny:

poprawa sposobu odżywiania uczniów i zwiększenie aktywności fizycznej.

Cele:

1. Poszerzenie wiedzy na temat zdrowego żywienia, zbilansowanej diety, aktywności ruchowej.                                   

2. Kształtowanie umiejętności niezbędnych do utrzymania dobrego zdrowia i kondycji fizycznej.

3. Uświadomienie zagrożeń dla młodego organizmu – anoreksja, bulimia.

4. Propagowanie zdrowego trybu życia.

5. Zwiększenie aktywności ruchowej poprzez aktywne uczestnictwo w zajęciach wychowania fizycznego oraz na zawodach sportowych.

Każdy chce żyć długo i szczęśliwie. Jest na to prosty sposób. Celem projektu „Trzymaj formę” było poszerzenie wiedzy na temat zdrowego stylu życia. W projekcie brało udział  dwie klasy:  3 A SPdP 3 B SPdP, które poznały jak właściwie się odżywiać, dbać o higienę osobistą i higienę otoczenia, a także uprawiać sport. Uczniowie poznali piramidę zdrowego żywienia. Tym samym poznali jak utrzymać swój dobrostan.  Poznaliśmy zawartość składników produktu spożywczego: dodatki do żywności, które samodzielnie nie są przeznaczone do spożycia – dodane do produktu wpływają na jego trwałość, konsystencję, barwę, zapach lub smak.

Wybraliśmy się do sklepu, aby czytać etykiety na produktach żywnościowych, i wybierać te  które mają najlepszy skład. Nadto uczyliśmy się jak nie marnować żywności. Wykonywaliśmy posiłki wykorzystując zioła i popularne chwasty; królową wszystkich ziół- pokrzywę. Z niej piliśmy pyszny ekologiczny sok i sporządzaliśmy pesto. Sporządzaliśmy też inne zdrowe soki. W ramach promowania aktywności braliśmy udział w Szkolnym Dniu Dziecka na sportowo. Uczniowie chętnie wychodzili na spacer na siłownię plenerową oraz ćwiczyli na maszynach, tym samym utrzymywali swoje ciało w sprawności. Podkreślaliśmy, iż systematyczna dbałość o nie, zapewni nam zdrowie i sprawne funkcjonowanie. Bardzo ważnym elementem było uświadomienie uczniom potrzeby aktywności fizycznej i jej wpływu na zdrowie. Uczniowie dodatkowo dbali o Naszą Planetę Ziemi poprzez akcję sprzątania świata.