W tym roku szkolnym w SPdP wiosna obfitowała w różne ciekawe wydarzenia.

  1. 23 kwietnia 2024r. uczniowie klas II C, lllD i lllF SPdP razem z p. E.Rupowską, J.Bek, H.Włodarską – Szczepańską udali się do Krasiejowa. Spacer po parku, w którym można zobaczyć nie tylko modele dinozaurów żyjących miliony lat temu w różnych zakątkach świata, ale prawdziwe kości odkopane na tym terenie, pozwolił wyobrazić sobie jak różnorodne to były zwierzęta pod względem wielkości, wyglądu i wymagań pokarmowych.
  2. 6 maja 2024 r. uczniowie klas lllD i lllF SPdP razem z wychowawczyniami p.J.Uchacz, p.H.Włodarską - Szczepańską wybrali się do Muzeum Wsl Opolskiej. Spacer po wiejskich ogródkach i chatach sprzed 100-200 lat to przeniesienie się w czasie do okresu który jedynie możemy sobie wyobrazić lub widzieliśmy w filmach.
  3. 21 maja 2024r. uczniowie klas II C, III F i III D razem z wychowawczyniami p.E.Rupowską, p. J.Uchacz i p.H.Włodarską – Szczepańską pojechali do Poręby w okolice Góry sw. Anny, gdzie znajduje się gospodarstwo pani Karoliny.

Właścicielka prowadzi w nim hodowlę alpak. Są to niezwykle ładne i spokojne zwierzęta. Uczniowie mieli okazję wyprowadzać je na spacer i karmić marchewką i jabłkami. Wzięli także udział w warsztatach, w czasie których wykonali szmaciane lalki – motanki - z użyciem wełny z alpak.

  1. 27 Maja 2024 r uczniowie klas:IIIF i IIID wybrali się do biblioteki na lekcje poświęconą higienie. Na zajęciach bibliotecznych dowiedzieli się także jak ludzie zachowywali higienę dawniej i dziś oraz jakich przyborów używali do jej utrzymania. Oglądali ciekawe a także dowcipne książki związane z tą tematyką.

ZAPRASZAMY NA FOTORELACJĘ Z WYCIECZEK.

Hanna Włodarska-Szczepańska