Koncert Zimowy w Zespole Szkół Specjalnych

22 lutego 2024 odbył się w naszej Szkole „Koncert Zimowy” w wykonaniu uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 21 w Opolu. W trakcie spotkania panowała wesoła, ciepła i przyjazna atmosfera. Usłyszeliśmy wiele wspaniałych piosenek, które jednocześnie uczą i bawią oraz mieliśmy okazję wspólnie śpiewać i poznać się, integrując nasze Szkoły.

Ach, co to był za Bal !

Karnawał to czas zabaw, tańców, kolorowych strojów i bajecznych dekoracji. W takiej atmosferze 8 lutego 2024r. świetlica szkolna przy ul. Książąt Opolskich 21, zorganizowała Bal Karnawałowy. Tego dnia już od rana w szkole pojawiały się kolorowe postacie ze znanych bajek, filmów czy komiksów. Wystrój sali wprowadził wszystkich w radosny nastrój oraz zachęcił do wesołej zabawy, która przyniosła wiele radości naszym uczniom, co było głównym celem tego balu. Uczniowie wraz nauczycielami z dumą prezentowali swoje przebrania i z wielką ochotą uczestniczyli w tańcach, zabawach i konkursach. Wybrano Króla i Królową Balu oraz rozdano PocztęWalentynkową.
Kiedy czas zabawy dobiegł końca, uczniowie z uśmiechem na twarzy i upominkami, które otrzymali za piękne stroje oraz różne konkursy, opuszczali salę balową. Wspólna zabawa przyniosła dużo zadowolenia, radości i uśmiechu. Zapraszamy za rok.

Warsztaty prozdrowotne - ,, Pyszne i zdrowe szaszłyki owocowe”.

18 października w naszej świetlicy było smacznie,a przede wszystkim zdrowo, gdyż środowe popołudnie minęło nam na przygotowywaniu pysznych owocowych szaszłyków. Była to świetna okazja do powtórzenia nazw owoców krajowych i egzotycznych, poznania ich kolorów, kształtów, zapachów i smaku. Dzieci chętnie samodzielnie obierały i kroiły owoce na kawałki, po czym każdynadziewał na patyczki swoje ulubione owoce, tworząc pyszne i zdrowe szaszłyki. Praca uczniów zakończyła się degustacjąsamodzielnie przygotowanych szaszłyków. Wszystkie owoce zostały skonsumowane z apetytem. Przygotowanie deseru dało uczniom wiele satysfakcji, uświadamiając im jednocześnie, jak ważną rolę odgrywają witaminy dla naszego zdrowia!!!

Międzynarodowy Dzień Muzyki

Międzynarodowy Dzień Muzyki w świetlicy szkolnej na ul. Książąt Opolskich. Międzynarodowy Dzień Muzyki obchodzony jest na całym świecie w dniu 1 października. Został on zainicjowany w 1975 roku przez Yeduhi Menuhina, światowej sławy skrzypka, dyrygenta oraz w tamtym czasie Prezydenta Międzynarodowej Rady Muzyki przy UNESCO. Głównym celem tego święta jest upowszechnianie muzyki wśród ludzi, pokazanie jej piękna oraz uwrażliwianie publiczności.

Z tej okazji w poniedziałek 2 października zorganizowaliśmy Warsztaty Muzyczne w świetlicy szkolnej przy ul. Książąt Opolskich. Uczniowie mieli okazję wejść do Krainy Muzyki przez „drzwi” otwierane kluczem wiolinowym, tańczyli walca, a następnie przypomnieli i utrwalili nazwy symboli oraz instrumentów muzycznych. Wspólnie stworzyli małą orkiestrę i używając prostych instrumentów perkusyjnych zagrali akompaniament do piosenek: „Mały jeżyk” i „Jestem muzykantem konszabelantem”. Ta muzyczna uczta dostarczyła dzieciom wiele radości i uśmiechu na twarzy.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

 

29 września w piątek w naszej szkole po raz kolejny obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto zostało ustanowione z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data związana jest z urodzinami Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci oraz młodzieży. Pomysłodawcy tej inicjatywy przypominają, że głośne czytanie dzieciom stymuluje ich rozwój, pobudza wyobraźnię.
Naszym celem było promowanie tej aktywności wśród dzieci i młodzieży. Zalet czytania na głos jest mnóstwo: wzbogaca słownictwo, ćwiczy pamięć, poprawia koncentrację, uczy samodzielnego myślenia. Dzięki temu dorosły buduje silną więź z dzieckiem. Zachęcamy wszystkich rodziców/opiekunów, aby codziennie od 10–15 minut przeznaczali na głośne czytanie dzieciom.

Światowy Dzień Jabłka

Światowy Dzień Jabłka - warsztaty prozdrowotne w świetlicy szkolnej na ul. Książąt Opolskich
Jabłka - pyszne, soczyste, zdrowe. 28 września obchodziliśmy w świetlicy szkolnej na ul. Książąt Opolskich 21 - Światowy Dzień Jabłka, który jest najpopularniejszym owocem w naszym kraju. Uczniowie rozpoznawali kształt, zapach, kolor i smak, wzbogacali swoją wiedzę z zakresu walorów zdrowotnych, a także poznali możliwości przetwarzania jabłek na przeciery, konfitury, kompoty, musy, soki oraz chipsy jabłkowe. Podsumowaniem spotkania było jedzenie jabłek i ich przetworów oraz opowiadanie o ich smakach. Było to radosne i pyszne spotkanie.

Wszystko o pszczołach

W środę 24.05. 2023 r. w świetlicy szkolnej przy ul. Ks. Opolskich miały miejsce warsztaty „Wszystko o pszczołach”. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć, gdzie mieszkają pszczoły, kto się nimi opiekuje, dlaczego są one tak ważne w naszym życiu oraz jak należy je chronić. Następnie uczniowie wykonali poidełka dla pszczółek, które umieściliśmy w naszym przyszkolnym ogródku. Na zakończenie zajęć wspólnie wykonaliśmy plakat z okazji Dnia Pszczoły.

Spotkanie z kajakarzami

19.05.2023 r. w świetlicy szkolnej przy ul. Ks. Opolskich odbyło się spotkanie z reprezentantami Polski w kajakarstwie. Emilia Szczepanek i Mateusz Zuchora, którzy nas odwiedzili, należą do klubu AZS Politechnika Opolska. Nasi goście opowiedzieli nam o tym jak wyglądają treningi oraz zawody, pokazali nam swoje medale, które zdobywają zarówno na terenie kraju jaki i na arenie międzynarodowej. Uczniowie mieli okazję zobaczyć z bliska sprzęt, na którym pływają nasi reprezentanci a nawet usiąść w nim i poczuć się jak prawdziwi kajakarze.

 

VIII WIOSENNY KONKURS PIOSENKI

Po raz ósmy w naszej Szkole odbył się Wiosenny Konkurs Piosenki organizowany przez świetlicę szkolną. Ponieważ zgłosiło się wielu uczestników występ został zorganizowany w sali sportowej ZSS w Opolu na ul. Książąt Opolskich 21.
 
Przedstawiamy uczestników konkursu:
 
Klasa VI b– występ indywidualny - Zuzanna Duda w piosence „Być kobietą”
Przygotowanie - wychowawca Agnieszka Bula
 
Klasa  VII c i VIII c- występ grupowy w piosence „Chłopiec z gitarą”
Przygotowanie - wychowawca Katarzyna Janowska
 
Klasa VII b I VIII a– występ grupowy w piosence „”Nie bądź taki szybki Bill”
Przygotowanie - wychowawca Sabina Polok – Klimek i Łucja Baron Świerc
 
4.    Klasa  VIII d – występ grupowy w piosence „Pieniążki kto ma””
 
       Przygotowanie - wychowawca Grażyna Malina
 
5.    IV a , V a i VII a występ grupowy w piosence „Serduszko puka”
 
       przygotowanie Olga Berdechowska
 
6.    I B i I B SPdP – występ grupowy w piosence „Rudy rydz”
 
       Przygotowanie - wychowawca Joanna Czerska-Kuryłowicz
 
7.    II B SPdP występ grupowy w piosence „Tak bardzo się starałem”
 
       przygotowanie Ireneusz Małko
 
W tym roku gośćmi naszego konkursu byli uczniowie klasy  IV c z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 21 w Opolu, którzy wystąpili z piosenką „Wszystko kwitnie wkoło” oraz zaprezentowali układ taneczny „Crazy frog”.
 
Wszyscy uczniowie wykazali wielkie zaangażowanie podczas koncertu, pojawiły się piękne stroje i wspaniała choreografia ze sporą dawką humoru. Każdy artysta otrzymał wielkie brawa od publiczności, która świetnie się bawiła. Na koniec zostali wybrani zwycięzcykonkursu:
 
I miejsce        klasa II B SPdP
II miejsce       klasa  VII b I VIII a
III miejsce      klasa I A i I B SPdP
 
Dziękujemy za wspaniałe występy i zaangażowanie wszystkich klas

Bal Karnawałowy na Książąt Opolskich – 9.02.2023 r.

Dnia 9 lutego 2023 roku został zorganizowany Bal Karnawałowy dla całej społeczności szkolnej. Było to niezwykłe wydarzenie dostarczające wielu pozytywnych przeżyć i radości. Pojawiły się piękne dekoracje, balony, maski oraz kolorowe światełka. Dzieci oraz nauczyciele pojawili się w kolorowych, baśniowych kostiumach zainspirowanych bohaterami popularnych bajek. Były tańce, pociągi, liczne konkursy oraz wybór Królowej i Króla Balu. Dziękujemy wszystkim za pomoc, pozdrawiamy i życzymy wspaniale spędzonych ferii zimowych. Świetlica szkolna.

Świetlicowa Zabawa Karnawałowa

Nie tak dawno temu, czyli 25 stycznia bieżącego roku, nasza świetlica zorganizowała zabawę karnawałową. Jak na taką imprezę przystało, nie mogło zabraknąć świetnej i ulubionej przez dzieci muzyki. Z głośników popłynęły piosenki takich wykonawców i zespołów jak: Daj to głośniej, Piersi, czy południowokoreańskiego BTS. Oczywistym jest, że nie obyło się bez konkursów, w których uczniowie mogli wykazać się sprytem, zręcznością, a czasem nawet i opanowaniem. Każdy z uczestników konkurencji został nagradzany małą, ale słodką niespodzianką. Była to niezapomniana zabawa!

 

Świetlicowe Warsztaty Bożonarodzeniowe

14 grudnia 2022 r. w naszej świetlicy dało się odczuć nadchodzące Święta. Z tej okazji, zostały zorganizowane warsztaty bożonarodzeniowe, podczas których, dzieci wcieliły się we wspaniałych artystów. Gdy w tle słychać było świąteczne przeboje, uczniowie wykonywali kartki świąteczne, bombki ze styropianu na choinkę, a także wiszące ozdoby świąteczne, którymi mogli później obdarować swoich najbliższych. Był to, z pewnością, niezwykły czas.