Wszystko o pszczołach

W środę 24.05. 2023 r. w świetlicy szkolnej przy ul. Ks. Opolskich miały miejsce warsztaty „Wszystko o pszczołach”. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć, gdzie mieszkają pszczoły, kto się nimi opiekuje, dlaczego są one tak ważne w naszym życiu oraz jak należy je chronić. Następnie uczniowie wykonali poidełka dla pszczółek, które umieściliśmy w naszym przyszkolnym ogródku. Na zakończenie zajęć wspólnie wykonaliśmy plakat z okazji Dnia Pszczoły.

Spotkanie z kajakarzami

19.05.2023 r. w świetlicy szkolnej przy ul. Ks. Opolskich odbyło się spotkanie z reprezentantami Polski w kajakarstwie. Emilia Szczepanek i Mateusz Zuchora, którzy nas odwiedzili, należą do klubu AZS Politechnika Opolska. Nasi goście opowiedzieli nam o tym jak wyglądają treningi oraz zawody, pokazali nam swoje medale, które zdobywają zarówno na terenie kraju jaki i na arenie międzynarodowej. Uczniowie mieli okazję zobaczyć z bliska sprzęt, na którym pływają nasi reprezentanci a nawet usiąść w nim i poczuć się jak prawdziwi kajakarze.

 

VIII WIOSENNY KONKURS PIOSENKI

Po raz ósmy w naszej Szkole odbył się Wiosenny Konkurs Piosenki organizowany przez świetlicę szkolną. Ponieważ zgłosiło się wielu uczestników występ został zorganizowany w sali sportowej ZSS w Opolu na ul. Książąt Opolskich 21.
 
Przedstawiamy uczestników konkursu:
 
Klasa VI b– występ indywidualny - Zuzanna Duda w piosence „Być kobietą”
Przygotowanie - wychowawca Agnieszka Bula
 
Klasa  VII c i VIII c- występ grupowy w piosence „Chłopiec z gitarą”
Przygotowanie - wychowawca Katarzyna Janowska
 
Klasa VII b I VIII a– występ grupowy w piosence „”Nie bądź taki szybki Bill”
Przygotowanie - wychowawca Sabina Polok – Klimek i Łucja Baron Świerc
 
4.    Klasa  VIII d – występ grupowy w piosence „Pieniążki kto ma””
 
       Przygotowanie - wychowawca Grażyna Malina
 
5.    IV a , V a i VII a występ grupowy w piosence „Serduszko puka”
 
       przygotowanie Olga Berdechowska
 
6.    I B i I B SPdP – występ grupowy w piosence „Rudy rydz”
 
       Przygotowanie - wychowawca Joanna Czerska-Kuryłowicz
 
7.    II B SPdP występ grupowy w piosence „Tak bardzo się starałem”
 
       przygotowanie Ireneusz Małko
 
W tym roku gośćmi naszego konkursu byli uczniowie klasy  IV c z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 21 w Opolu, którzy wystąpili z piosenką „Wszystko kwitnie wkoło” oraz zaprezentowali układ taneczny „Crazy frog”.
 
Wszyscy uczniowie wykazali wielkie zaangażowanie podczas koncertu, pojawiły się piękne stroje i wspaniała choreografia ze sporą dawką humoru. Każdy artysta otrzymał wielkie brawa od publiczności, która świetnie się bawiła. Na koniec zostali wybrani zwycięzcykonkursu:
 
I miejsce        klasa II B SPdP
II miejsce       klasa  VII b I VIII a
III miejsce      klasa I A i I B SPdP
 
Dziękujemy za wspaniałe występy i zaangażowanie wszystkich klas

Bal Karnawałowy na Książąt Opolskich – 9.02.2023 r.

Dnia 9 lutego 2023 roku został zorganizowany Bal Karnawałowy dla całej społeczności szkolnej. Było to niezwykłe wydarzenie dostarczające wielu pozytywnych przeżyć i radości. Pojawiły się piękne dekoracje, balony, maski oraz kolorowe światełka. Dzieci oraz nauczyciele pojawili się w kolorowych, baśniowych kostiumach zainspirowanych bohaterami popularnych bajek. Były tańce, pociągi, liczne konkursy oraz wybór Królowej i Króla Balu. Dziękujemy wszystkim za pomoc, pozdrawiamy i życzymy wspaniale spędzonych ferii zimowych. Świetlica szkolna.

Świetlicowa Zabawa Karnawałowa

Nie tak dawno temu, czyli 25 stycznia bieżącego roku, nasza świetlica zorganizowała zabawę karnawałową. Jak na taką imprezę przystało, nie mogło zabraknąć świetnej i ulubionej przez dzieci muzyki. Z głośników popłynęły piosenki takich wykonawców i zespołów jak: Daj to głośniej, Piersi, czy południowokoreańskiego BTS. Oczywistym jest, że nie obyło się bez konkursów, w których uczniowie mogli wykazać się sprytem, zręcznością, a czasem nawet i opanowaniem. Każdy z uczestników konkurencji został nagradzany małą, ale słodką niespodzianką. Była to niezapomniana zabawa!

 

Świetlicowe Warsztaty Bożonarodzeniowe

14 grudnia 2022 r. w naszej świetlicy dało się odczuć nadchodzące Święta. Z tej okazji, zostały zorganizowane warsztaty bożonarodzeniowe, podczas których, dzieci wcieliły się we wspaniałych artystów. Gdy w tle słychać było świąteczne przeboje, uczniowie wykonywali kartki świąteczne, bombki ze styropianu na choinkę, a także wiszące ozdoby świąteczne, którymi mogli później obdarować swoich najbliższych. Był to, z pewnością, niezwykły czas.

 

Świetlicowa Zabawa Andrzejkowa

29 listopada 2022 r. odbyła się w naszej świetlicy, zgodnie z tradycją, zabawa Andrzejkowa. Podczas niej dzieci mogły, za pomocą wróżb, poznać imię osoby, w której będą zakochane, przyszły zawód, jakie są z charakteru, czy też np. zostaną osobą niezwykle majętną. W trakcie zabawy, nie mogło zabraknąć muzyki, która poniosła uczniów do tańca oraz drobnych i słodkich niespodzianek. Całe wydarzenie zaowocowało uśmiechami na twarzach dzieci i pozytywną energią, która została z nami jeszcze jakiś czas.

 

Kiermasz Bożonarodzeniowy

Jak co roku w naszej szkole przed świętami odbył się Kiermasz Bożonarodzeniowy. Organizatorem była świetlica szkolna oraz chętni nauczyciele. Pierwsze produkty wystawiliśmy 6 grudnia, były to m.in. stroiki, drewniane szopki - puzzle, choinki, bałwanki, anioły, szklane lampiony oraz torebki prezentowe i siatki.  Kiermasz trwał do świąt a część zysków ze sprzedaży przeznaczyliśmy na potrzeby leczenia oraz rehabilitację naszej koleżanki i nauczycielki Pani Agaty. 
 

Andrzejki w świetlicy

25 listopada 2022 r. w naszej szkole zapanowała magiczna atmosfera, ponieważ świętowaliśmy Katarzynki i Andrzejki. Impreza ta jest już tradycją w naszej szkole. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których uczniowie mogli poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło przekłuwania serduszek  z imionami, wróżenia za pomocą wirującej butelki czy zabawy z kostką itp. Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce, a także słodkim poczęstunkiem. Zabawa była przednia, wspólne spotkanie dostarczyło dzieciom dużo radości i pozytywnych emocji.

 

Światowy Dzień Owoców i Warzyw

21 października 2022 roku z tej okazji w naszej świetlicy na ul. Książąt Opolskich 21 zostały zorganizowane warsztaty prozdrowotne pod tytułem „Puzzle owocowo - warzywne”. W sali pojawił się kosz pełen pachnących, świeżych darów jesieni. Poszukiwaliśmy odpowiedzi na pytanie: „Dlaczego tak istotne jest jedzenie warzyw oraz owoców?”. Porównywaliśmy ich wielkość, kształt, kolor oraz określaliśmy ich położenie względem siebie. Rozpoznawaliśmy je po ich kształcie, zapachu i smaku oraz układaliśmy według przygotowanych wcześniej wzorach sekwencji. Na koniec pozostał najprzyjemniejszy element naszego spotkania, czyli degustacja przygotowanego podczas zajęć posiłku. 
 

Dzień Kropki

15 września w świetlicy szkolnej przy Książąt Opolskich obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Naszym celem było zachęcanie uczniów do podejmowania działań i rozwijania kreatywności. Wszelkie prace wypełnione były kolorowymi kropkami a na zakończenie odbyła się sesja zdjęciowa.

 

Dzień Jabłka

28 września w świetlicy szkolnej przy Książąt Opolskich obchodziliśmy Światowy Dzień Jabłka. Z tej okazji odbyły się u nas warsztaty prozdrowotne. Zajęcia rozpoczęliśmy od pogadanki promującej zdrowe odżywianie, a szczególnie skupiliśmy się na temacie witamin, które kryją się w naszym rodzimym owocu. Była też okazja, aby przypomnieć, że jedzenie warzyw i owoców jest podstawą, aby zapewnić sobie zdrowie. Następnie wspólnie bawiliśmy się do piosenki pt.: „Małe czerwone jabłuszko”, po czym uczniowie samodzielnie przygotowali przekąskę składającą się z musu jabłkowego i wafli ryżowych.