Dzień Dziecka w ZSS przy ul. Bytnara Rudego jest także Dniem Sportu, który tradycyjnie spędzamy na wesoło, aktywnie, zdrowo i sportowo. Organizatorzy przygotowali w sali gimnastycznej wiele ciekawych zabaw z elementami rywalizacji. Uczniowie z poszczególnych klas mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności ruchowych podczas wyścigu rzędów w konkurencjach rekreacyjno- sportowych np. bieg z pokonaniem przeszkód, rzuty kulkami z gazet do celu , toczenie piłek, nakładanie kółek na pachołek, przenoszenie ping ponga na łyżce, jazda na platformie, wyścig z pudłami kartonowymi i hula hop. Wynik w tych pojedynkach nie był najważniejszy, liczyła się dobra zabawa. Każdy miał okazję uczestniczyć w rywalizacji sportowej i wykazać się celnością, szybkością, zwinnością. Za aktywny udział i zaangażowanie wszyscy uczestnicy otrzymali medale. Dużą atrakcją dla uczniów w ogrodzie szkolnym było puszczanie olbrzymich baniek mydlanych. Po aktywności ruchowej był czas na relaksację. Obchody Dnia Dziecka i Dnia Sportu w naszej szkole zakończyła dyskoteka z udziałem wszystkich uczniów, których na zakończenie imprezy poczęstowano słodkościami. Przygotowane atrakcje zapewniły udaną zabawę.

Alicja Wyszyńska