11 września uczniowie klas IV f, V b, V c i VI c wybrali się na wycieczkę nad Średnie Jezioro Turawskie. Wycieczka zaczęła się śniadaniem na świeżym powietrzu, w malowniczym miejscu z widokiem na jezioro. Następnie uczestnicy przespacerowali się wokół jeziora i po okolicznym lesie. W trakcie spaceru obserwowali zmiany zachodzące w przyrodzie pod koniec lata. Rozmawiali również o roślinach i zwierzętach żyjących w lesie i w jeziorze. W dalszej części wycieczki uczniowie wzięli udział w zabawach ruchowych oraz poćwiczyli w siłowni plenerowej. Miło również spędzili czas na placu zabaw nad brzegiem jeziora. Na zakończenie dużą atrakcją były lody z popularnej lodziarni. Podczas wycieczki dopisywała typowo letnia pogoda, co wszystkich wprowadziło w wakacyjny nastrój. Uczniowie wrócili do szkoły zrelaksowani i wypoczęci.

Iwona Kownacka