Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, w wraz z nią uroczyste świętowanie tego wydarzenia, na stałe wpisała się w kalendarz szkolnych uroczystości.
Z tej okazji 9 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Odśpiewano hymn Polski – „Mazurek Dąbrowskiego”. Uczniowie naszej szkoły przygotowali krótki program przybliżający znaczenie niepodległości dla naszego kraju. W uroczystej akademii wzięli udział zaproszeni uczniowie i chór szkolny z Szkoły Podstawowej nr 21, który pod batutą Olgi Berdechowskiej zaśpiewał pieśni patriotyczne nawiązujące do wydarzeń historycznych naszego kraju. Po uroczystej akademii odbyły się warsztaty tematyczne. Pierwsza grupa brała udział w warsztatach plastyczno – sensorycznych podczas ,których tworzyła flagi Polski z różnych materiałów. Druga grupa uczniów miała okazję do wysłuchania szczególnej lekcji historii która przeprowadziła Pani Angelika Tokarska z IPN w Opolu. W bardzo ciekawy i obrazowy sposób przedstawiono losy naszej Ojczyzny, począwszy od zaborów, a skończywszy na roku 1918. Uczniowie z zainteresowaniem i w skupieniu obejrzeli i wysłuchali tej szczególnej lekcji.