W ramach cyklu zajęć ”poznajemy zawody” klasy I B i II B SPDP odbyły wizytę studyjną w Warsztacie Mechaniki Pojazdowej Piotr Jaworski i w Stacji Kontroli Pojazdów pana Andrzeja Soboty w Luboszycach. Uczniowie obserwowali pracę w warsztacie samochodowym, poznali maszyny i urządzenia wspomagające pracę mechanika samochodowego. Mieli też możliwość zobaczenia zawieszenia samochodu i tajników konstrukcyjnych silnika. Zobaczyli, też , jak wygląda zmiana opon. Poznali też zaplecze socjalne i miejsce pracy mechanika. Najciekawsza była jednak rozmowa z panem Piotrem, właścicielem zakładu, który cierpliwie wyjaśniał działanie urządzeń, prezentował je i ciekawie opowiadał o swojej pracy. Dowiedzieliśmy się też, jak wygląda ścieżka kariery zawodowej mechanika samochodowego.

Drugim etapem naszej wyprawy by la wizyta w Stacji Kontroli Pojazdów, gdzie uczniowie zobaczyli cały proces sprawdzania stanu technicznego samochodu. Mieli okazję zejść do kanału i zobaczyć samochód z innej perspektywy. Wszystko było ciekawe, a uczniowie zebrali mnóstwo nowych doświadczeń i wiedzy.

Felicyta Krawczyk