W lutym uczniowie kl.2C, 3D i 3F SPdP razem z wych. E.Rupowską, J.Uchacz, H.Szczepańską odwiedzili Galerię Sztuki Współczesnej w Opolu, w której obejrzeli ,,Wystawę Przedśmiertną’’ Karoliny Wojtas. Ekspozycja jest ciekawa i kontrowersyjna. Łączy fragmenty różnych projektów. Artystka użyła zdjęć – obrazów stworzonych z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Wywołują one dreszcz emocji, zastanawiają, a nawet przerażają…  „Fotografia staje się obiektem do doświadczania, dotykania, zabawy i strachu”. Twórczyni chciała przybliżyć temat śmierci – swojej śmierci, oswoić odbiorcę z problemem odejścia używając kolorów i - humoru… Nawiązała też do przeżyć z dzieciństwa związanych między innymi ze szkołą, zabawą, dziadkiem, bratem. Po obejrzeniu ekspozycji odbyły się warsztaty, na których uczestnicy wykonali ,,Cyklopa’’ techniką collage. Okazało się, że pomysłów było sporo i wśród społeczności szkolnej również są artyści. Zachęcamy do obejrzenia tych niecodziennych zbiorów.

 K. Furgol, A. Nimpsz, S. Orzech
Hanna Włodarska-Szczepańska