16 maja 2024r., w piękny słoneczny dzień, uczniowie i opiekunowie kl. IV b i IV c w świetnych humorach wybrali się na wycieczkę do Nysy, uznawanej za perłę architektury śląskiej. Podczas spaceru odwiedziliśmy ciekawe miejsca centrum miasta. Zwiedziliśmy gotycką bazylikę św. Jakuba i św. Agnieszki z pięknymi kolorowymi witrażami. Podziwialiśmy odrestaurowane kamieniczki, ratusz, Dom Wagi Miejskiej, Wieżę Bramy Wrocławskiej. Na chwilę ochłody zatrzymaliśmy się przy Fontannie Trytona. Nie mogliśmy obojętnie przejść obok cukierni Bombonierka, do której skusiły nas pyszne lody, ciasta i ciasteczka. Następnie udaliśmy się do sanktuarium Św. Rity w Głębinowie. Miło było, przy chłodzącym wietrze, patrzeć na wodę Jeziora Nyskiego z górami w tle.

To była wspaniała wycieczka. Polecamy udać się naszymi śladami!

Jolanta Bryk - Kowalska, Aneta Seroczyńska